KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15952021
nr 1595 2021
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Notre-Dame de Paris. Signerad 1965. Olja på duk, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 54x62 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.800 kr
Såld:
5.200 kr
måndag 29 januari 2024
kl 19:25:22
1.400 kr
1.800 kr
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
2.000 kr
2.200 kr
2.400 kr
2.600 kr
2.800 kr
2.800 kr
2.800 kr (Budbetjänt)
3.000 kr
3.200 kr
3.400 kr
6
3.800 kr
3.800 kr
6
3.800 kr (Budbetjänt)
4.000 kr
6
4.400 kr
4.400 kr
6
4.400 kr (Budbetjänt)
4.600 kr
6
5.000 kr
6
29 jan
50/60/70-tal
Läs mer om 50/60/70-tal